wtorek, grudzień 12, 2017
Polish Bulgarian English Greek Hungarian Italian Turkish

   

Artykuły

Pracownie komputerowe dla szkół

Dyrekcja Gimnazjum nr 12 w Zabrzu informuje, że od 2008 r. szkoła posiada nową pracownię komputerową, sfinansowaną w ramach projektu "Pracownie komputerowe dla szkół" z Europejskiego Funduszu Społecznego. Koordynatorem programu było Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Pracownia wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy - 10 stanowisk uczniowskich oraz stanowisko nauczycielskie. Dodatkowym wyposażeniem jest zestaw multimedialny składający się z komputera przenośnego i wideoprojektora.

W pracowni są prowadzone lekcje z przedmiotów informatycznych, fizyki, przepisów ruchu drogowego, czy języków obcych.

W bibliotece szkolnej działa od 2006 r. Multimedialne Centrum Informacji na które składają się: 4 komputery, sieciowa drukarka laserowa oraz skaner. ICMI powstało w ramach projektu "Internetowe Centrum informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych" współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dyrekcja szkoły ma nadzieję, że tak nowoczesne wyposażenie przyczyni się do podniesienia jakości i poziomu nauczania oraz będzie dodatkową zachętą dla gimnazjalistów do podjęcia nauki w naszej szkole.